Zastupničke skupine

U Skupštini se može obrazovati zastupnička skupina od najmanje pet zastupnika. Zastupnik može biti član samo jedne zastupničke skupine. Zastupničku skupinu čine zastupnici jedne političke stranke, druge političke organizacije ili skupine građana. Zastupničku skupinu mogu udruživanjem obrazovati zastupnici više poslaničkih stranaka, drugih političkih organizacija ili skupine građanja.

Zastupničku skupinu predstavlja predsjednik zastupničke skupine. Zastupnička skupina ima zamjenika predsjednika zastupničke skupine, koji zamjenjuju predsjednika u slučaju odsutnosti.

Zastupnička skupina preko svog predsjednika ima pravo podnositi prijedlog za unošenje pojedinih pitanja na dnevni red sjednice skupštine i odbora, da na prijedlog oduke, drugog propisa i općeg akta u postupku njegovog razmatranja daje svoje mišljenje i prijedloge, da podnosi amandmane i da obavlja druge poslove utvrđene poslovnikom.

Zastupničke skupine u Skupštini AP Vojvodine su:

Zastupnici koji nisu članovi zastupničkih skupina


Zastupnička skupina "ALEKSANDAR VUČIĆ-SRBIJA POBJEĐUJE"

  1. Milenko Jovanov, Predsjednik
  2. Milan Vlaisavljević, Zamjenik predsjednika
  3. Gavra Avramov
  4. Darko Bađok
  5. Dragan Božić
  6. Nenad Borović
  7. dr. Željko Vidović
  8. dr Tatiana Vujačić
  9. Rajka Vujović
  10. Darko Vukoje
  11. Predrag Ginculj
  12. Dragan Dragić
  13. Aleksandar Đedovac
  14. Dragana Đurić-Bulatović
  15. Sanja Žigić
  16. Damir Zobenica
  17. Jelena Jovanović
  18. Slađana Jovanović
  19. Uroš Kandić
  20. Marko Karanfilović
  21. mr. Milica Kirćanski
  22. Matija Kovač
  23. Sanja Kovačević
  24. Neđeljko Konjokrad
  25. Dušan Korać
  26. Dejana Krsmanović
  27. Radomir Kuzmanović
  28. Bore Kutić
  29. Jovan Lazarov
  30. Saša Levnajić
  31. Stojanka Lekić
  32. Milorad Lemić
  33. Nada Mandić
  34. Ilija Maravić
  35. Marko Marić
  36. Dr Predrag Matejin
  37. Jovana Medenica
  38. Rajko Mijović
  39. Nada Milanović
  40. Stanka Mihajlov
  41. Dejan Mihaljica
  42. Jelena Mihelčić
  43. Ljubodrag Miščević
  44. Predrag Petrović
  45. Dragana Potpara
  46. Mirjana Radojević
  47. Laura Rajnović Evetović
  48. Miroslav Rodić
  49. Snežana Sedlar
  50. Zdravko Simić
  51. Dmitar Stanišić
  52. Jasmina Stevanović
  53. Dušan Stipanović
  54. Tihomir Stojaković
  55. Mia Strajin
  56. Zoran Subotić
  57. Pavel Surovi
  58. Vesna Terzin
  59. Vučeta Tošković
  60. Nenad Trbović
  61. Aleksandar Farkaš
  62. Gizela Crkvenjakov
  63. Marko Šijan
  64. mr. Miroslav Španović

Zastupnička skupina "DS-DSHV"

  1. Goran Paunović, Predsjednik
  2. Gordana Kozlovački, Zamjenik predsjednika
  3. Miroslav Vasin
  4. Nebojša Novaković
  5. Vesna Prćić
  6. Ana Tomanova Makanova

Zastupnička skupina "Socijalistička partija Srbije - Jedinstvena Srbija"

  1. Pavle Budakov, Predsjednik
  2. Svetlana Babić, Zamjenik predsjednika
  3. prof. dr. Branislava Belić
  4. Zoran Vranešević
  5. Goran Gonđa
  6. Aleksandra Đanković
  7. Sreten Jovanović
  8. Dragomir Lalić
  9. dr Goran Latković
  10. Slavenko Unković
  11. Jovanka Čolak-Kiraly

Zastupnička skupina "Liga socijaldemokrata Vojvodine"

  1. Branislav Bogaroški, Predsjednik
  2. mr. Dejan Čapo, Zamjenik predsjednika
  3. Dušan Jakovljev
  4. Aleksandar Jovanović
  5. Robert Kolar
  6. Bojan Kostreš
  7. Sandra Ristić
  8. mr. Maja Sedlarević
  9. Saša Šućurović

Zastupnička skupina "Vajdasági Magyar Szövetség - István Pásztor– Savez vojvođanskih Mađara - István Pásztor"

  1. Lenke Erdély, Predsjednik
  2. Ilona Pelt, Zamjenik predsjednika
  3. dr. Bojan Bagi
  4. László Kormányos
  5. István Pásztor
  6. Lajos Patyi

Zastupnička skupina "Dr. Vojislav Šešelj - SRPSKA RADIKALNA STRANKA"

  1. Đurađ Jakšić, Predsjednik
  2. Milan Ćuk, Zamjenik predsjednika
  3. Smiljana Glamočanin Varga
  4. Ivana Zečević
  5. Vojislav Kulačanin
  6. Ivica Milankov
  7. Danijel Radić
  8. Dragan Stjepanović
  9. Nemanja Šarčević

Zastupnička skupina "ALTERNATIVA ZA VOJVODINU - MAĐARSKI POKRET - DZVM - NOVA SRBIJA - Alternatíva Vajdaságért - Magyar mozgalom - VMDK - Új Szerbia"

  1. Zlata Đerić , Predsjednik
  2. Ákos Elvegyi, Zamjenik predsjednika
  3. Jelena Balašević
  4. Amir Bislimi
  5. Svetlana Kozić
  6. Arsen Kurjački
  7. Borislav Novaković
  8. Áron Csonka

Zastupnici koji nisu članovi zastupničkih skupina

  1. Katica Bengin
  2. Zorica Damjanović
  3. Jelena Delić
  4. Aleksandar Zelenski
  5. Branislava Jeftić
  6. Dejan Maksimović
  7. Ivan Stijepović