Посланïцки ґрупи

У Скупштини мож формовац посланїцку ґрупу хтора ма наймeнєй пeйцох посланїкох. Посланїк можe буц члeн лєм єднeй посланїцкeй ґрупи. Посланїцку ґрупу творя посланїки єднeй политичнeй странки, другeй политичнeй орґанизациї або ґрупи гражданох. Посланїцку ґрупу можу зоз здружованьом формовац посланїки вeцeй посланїцких странкох, других политичних орґанизацийох або ґрупи гражданох.

Посланїцку ґрупу прeдставя прeдсидатeль посланїцкeй ґрупи. Посланїцка ґрупа ма замeнїка прeдсидатeля посланїцкeй ґрупи, хтори замeнює прeдсидатeля у случаю одсутносци.

Посланїцка ґрупа прейґ свойого предсидателя ма право подношиц предкладанє за уношенє поєдиного питаня на дньови шор схадзки Скупштини и одборох, на предкладанє одлуки, другого предписаня и общого акта у поступку його розпатраня давац свойо думанє и предкладаня, подношиц амандмани и окончовац други ро΀±оти яки утвердзени зоз Дїловнїком.

Посланїцки ґрупи у Скупштини АП Войводини тоπ‚и:

Посланїки хтори нє члени посланїцких ґрупох


Посланїцка ґрупа „АЛЕКСАНДАР ВУЧИЧ - ЗА НАШО ДЗЕЦИ.“

  1. Дмитар Станишич, предсидатeль
  2. Саша Левнаїч, заменїк предсидателя
  3. Борислав Антонич
  4. Бадьок Дарко
  5. Урош Баїч
  6. Милан Беара
  7. Александра Берич
  8. Дарко Боґосавлєвич
  9. Милица Божич
  10. Ненад Борович
  11. Александар Бубало
  12. Миодраґ Булаїч
  13. Александар Бундало
  14. Латинка Василькович
  15. Милан Влаисавлєвич
  16. Райка Вуйович
  17. Предраґ Вукович
  18. Милан Ґарашевич
  19. Предраґ Ґинцуль
  20. Милош Давидович
  21. Иґор Дерета
  22. Ново Доведан
  23. Александар Дєдовац
  24. Милaн Дюкич
  25. Александар Дюрдєв
  26. Неманя Завишич
  27. Александар Зироєвич
  28. Дамир Зобеница
  29. Бояна Єлич
  30. Єлена Йованович
  31. Милица Юрич
  32. Матия Ковач
  33. Саня Ковачевич
  34. Деяна Крсманович
  35. Биляна Крушич
  36. Стоянка Лекич
  37. Александра Малетич
  38. Александар Мандич
  39. Нада Мандич
  40. Илия Маравич
  41. Maрко Марич
  42. Йована Меденица
  43. Дьордє Миличевич
  44. Милош Милованович
  45. Радмила Митрович
  46. Станка Михайлов
  47. Любодраґ Мищевич
  48. Тат’яна Николич
  49. Деян Панич
  50. Ника Петрович
  51. Предраґ Петрович
  52. Лїляна Плазачич
  53. Сузана Пронич
  54. Др Ґоран Пузич
  55. Жаклина Радич Крстич
  56. Боян Рашич
  57. Мирослав Родич
  58. Ивана Росич
  59. Снежана Седлар
  60. Владимир Соро
  61. Ясмина Стеванович
  62. Иґор Стойков
  63. Миа Страїн
  64. Даница Стричевич
  65. Милан Суботин
  66. Павел Сурови
  67. Иван Тешич
  68. Весна Томич
  69. Александар Фаркаш
  70. Весна Фурунджич
  71. Станислава Хрняк
  72. Ґизела Црквеняков
  73. Слободан Чикич
  74. Момо Чолакович
  75. Нада Шево
  76. Марко Шиян
  77. Мр Мирослав Шпанович

Секретар посланїцкей ґрупи: Ивана Йович

Тел: +381 21 487-4900

e-mail: pgsns@skupstinavojvodine.gov.rs

Посланїцка ґрупа „Социялистична партия Сербиї – Єдинствена Сербия“

  1. Борис Новакович, предсидатeль
  2. Желька Милошевич, заменїк предсидателя
  3. Мр Светлана Бабич
  4. Др Даниел Бабич
  5. Мирослав Бошкович
  6. Ян Бртка
  7. Смиляна Ґламочанин Варґа
  8. Александра Дянкович
  9. Наташа Златкович
  10. Сретен Йованович
  11. Др Ґоран Латкович
  12. Желько Малушич
  13. Мирослав Чеман

Секретар посланїцкей ґрупи: Светлана Попадич-Лежимирац

Тел: +381 21 487-4314

e-mail: pgsps-js@skupstinavojvodine.gov.rs

Посланїцка ґрупа „Vajdasági Magyar Szövetség - Pásztor István- Союз войводянских Мадярох – Иштван Пастор“

  1. др Боян Баґи, предсидатeль
  2. Илия Пирков, заменїк предсидателя
  3. Гайналка Бурань
  4. Иштван Добо
  5. Ева Дубац
  6. Кароль Ковач
  7. Др Имре Надь
  8. Иштван Пастор
  9. Ана-Мария Пинтер
  10. Каролина Худїк
  11. Ласло Чикош

e-mail: pgsvm@skupstinavojvodine.gov.rs

Посланїцка ґрупа „Войводянски фронт – Лиґа социялдемократох Войводини, Войводянска партия“

  1. Бранислав Боґарошки, предсидатeль
  2. Александар Оджич, заменїк предсидателя
  3. Наташа Лалич
  4. Ненад Чанак
  5. Мр Деян Чапо
  6. Саша Шучурович

Секретар посланїцкей ґрупи: Душко Радакович

Тел: +381 21 487-4135

e-mail: pgvf@skupstinavojvodine.gov.rs

Посланїцка ґрупа „РУХ ОБНОВИ КРАЛЬОВИНИ СЕРБИЇ“

  1. Доц. др Ґоран Иванчевич, предсидатeль
  2. Владислав Живанович, заменїк предсидателя
  3. Деян Вукович
  4. Душко Кочалка
  5. Новак Максимович

Секретар посланїцкей ґрупи: Душко Радакович

Тел: +381 21 487-4135

e-mail: pgpoks@skupstinavojvodine

Посланїки хтори нє члени посланїцких ґрупох

  1. др Ружица Иґич
  2. Дюрадь Якшич
  3. Воїслав Кулачанин
  4. Марина Неделькович
  5. Бранислав Ристивоєвич
  6. Александар Смилянич
  7. Ладислав Томич
  8. Милош Тубич